हिमाली स्वरहरु – न्यु योर्कमा भानु जयन्ती मनाईयो

न्यु योर्कमा भानु जयन्ती मनाईयो

admin July 26, 2010 0

न्यु योर्कमा भानु जयन्ती मनाईयो
सहदेव पौडेल
न्यु योर्क
अन्तरास्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज(अनेसास) न्यु योर्क चयाप्टरले नेपाली भाषाका आदिकबी भानु भक्त आचार्यको १९७औ जन्म जयन्ती बिबिध साहित्यिक गतिबिधिको साथमा कविता,गीत,गज़ल एब कथा बाचन गरेर न्यु योर्कको स्थानिय हिमालय याक रेस्टुरेन्टमा मनाएको छ| अनेसास न्यु योर्क च्याप्टरकी अद्यक्ष् श्रीमती ज्योति पौडेल सभापतित्व एब संयुक्त राष्ट्र संगका लागि नेपाली राजदुत महामहिम ज्ञान चन्द्र आचार्यको प्रमुख आतिथ्यमा सम्पन्न कार्यक्रममा रंगकर्मी एब सगीत नाट्य एकेडेमीमा नब प्राज्ञ हरि बहादुर थापा,अन्तरास्ट्रिय नेपाली साहित्य समाजकी नब निर्बाचित महा सचिब श्रीमती गीता खत्री,र उत्तर अमेरिका उपाद्यक्ष् अनन्त रिसाललाई नया कामका लागि पुष्प गुच्छा सहित बधाई एब शुभकामना प्रदान गरिएको थियो|साथमा उहाहरुले आफ्नो आफ्नो साहित्य सिर्जना र बिचारहरु प्रस्तुत गर्नु भएको थियो त्यसै गरी जगदीश उपाध्याय, डा.तारा निरौला, श्रीमती कमला प्रसाई, र गोपी कृष्ण शर्माले आदिकविको जीवनी र नेपाली साहित्यको चर्चा गर्नु भएको थियो|आदिकविको तस्बिरमा माल्यार्पण गरेर सुरु गरिएको उक्त कार्यक्रममा साहित्यकार एब समालोचक स्व.श्री कृष्ण चन्द्रसिंह प्रधानको सम्झनामा एक मिनेट मौन धारण पनि गरिएको थियो.कार्यक्रमको दोस्रो खण्डमा बिबिध व्यक्तित्वहरुले कथा,गीत,गज़ल,र कविताहरु सुनाउनु भएको थियो.
कार्यक्रममा हिमांशु कुँवर ,अन्जली रोका, अस्मिता रोका,प्रदीप थापा,मणी वान्ग्देल,बिद्या बिमल बराल,राम चंद्र थापा,तिर्थ राज बराल,सीता खरेल,डा. गोबिन्द कोईराला,नीलम कार्की” निहारिका”,हरि शर्मा ,परिता राज भण्डारी,राजेन्द्र श्रेष्ठले कविता सुनाउनु भएको थियो भने गायक कनैया सिंहले गीत, शान्ता घिमिरेले गज़ल र सहदेब पौडेलले कथा बाचन गर्नु भएको थियो.कार्यक्रममा श्रीमती सीता खरेलले धन्यबाद ज्ञापन गर्नु भएको थियो भने कार्यक्रमको संचालन श्रीमती परिता राज भण्डारीले गर्नु भएको थियो,

Share

Leave A Response »