हिमाली स्वरहरु – भुटानी श्रस्टाहरुको सम्मान अमेरिकामा

भुटानी श्रस्टाहरुको सम्मान अमेरिकामा

admin July 8, 2012 0
भुटानी श्रस्टाहरुको  सम्मान अमेरिकामा
भुटानीज  कमिनीटी अफ मिनीसोटाको आयोजनामा आषाढ २३,शनिबार मिनीसोटा राज्यमा अमेरिकाको विभिन्न राज्यमा पुर्नवाश भएका भुटानी   श्रस्टाहरु लाई  नेपाली कागजमा स्वणिम अक्षरमा लेखि डा.छवि शर्माको प्रमुख आतिथ्यमा सम्मान गरिएको छ । सम्मानित  भुटानी कलाकारहरुको योगदानलाइ प्रकाश पार्दै “अब हामी आफ्नो कला, साहित्य, सँस्कुतिलाइ हरेक भुगोलमा प्रस्तुत गर्न सक्छौ । तसर्थ अग्रज भुटानी गायक तथा संगीतकार सर्बश्री प्रताब सुब्बा र मधुकर लोहोनीले देखाउनु भएको सुमार्गमा हामी हिड्ने छौ र भुटानी समुदाय  मिनीसोटाले भब्य स्रष्ट सम्मान कार्यक्र आयोजन गरेर कलकारहरुलाइ संगीतमा लागिरहने ठुलो प्रेरणा  मिलेको साथै भुटानी संगीत जगतमा इतिहास कायम गरेको राम गुरुङ्ग भन्नुहुन्छ ।
सम्मानीत कलाकारहरु राम गुरुङ्ग (एटलान्ट र्जजिया),मनोज राइ(florida), महेश थुलुङ्(Georgia),डम्बर खापुङ्ग (N.Dakota),कान्छी माया सुब्बा (Virginia), छवि न्यौपाने (S.Dakota) बलराम गुरुङ्ग(Pennsylvania), अशोक गुरुङ्ग(Pennsylvaina), अर्जुन रसाइली (Ohio), नन्दी किशोर शिवाकोटी (S.Dakota), अम्बर सुब्बा(Ohio) , धन बराइली (Texas) , हरि पौडेल (Michigan), अडी गुरुुङ्ग (s.Dakota) तथा गितकार सन्चमान राइ (Pennsylvania), लगायतका कलाकारहरुलाइ प्रमुख अतिथि डा.शर्मा, श्रीमती मगला शर्मा, नेपाली मुलका डा.पदम रिजालका साथै संस्थाका पदधिकारीहरु बाट नेपाली टोपी, खाँदा र सम्मान पत्र, प्रदान गरि सम्मान गरिएका थियो  ।
सम्मानीत कलाकारहरुको तर्फबाट मिनीसोटावासीलाइ धन्यवाद दिदै, “कला, साहित्यको संरक्षण,र सम्बर्धनमा एक जुट भइ अघि बड्नु आजको आवश्यक्त छ भन्दै गायक अशोक गुरुङ्गले संछिप्त  मन्तब्य राख्नुभएको थियो ।
कार्यक्रको विधिवत शुरुवत गायक डम्बर खापुङ्ग र गायक प्रकाश घिमिरेको शब्द संगीतमा रहेको “अतिथि देव भव” स्वागत गीत र “भुटानी कथा ब्यथा”का गायक मनोज राई द्धारा “भाषा हो सभ्याता हाम्रो” बोलको सामुहिक गीतबाट भएको थियो ।
कार्यक्रममा सम्मानीत भुटानी कलाकारहरुले आ—आफ्ना एल्बमका गीतहरु प्रस्तुत गरि दर्शकहरुलाइ मनोरञ्जन गराए । स्थानीय कलाकारहरु मेनुका प्रधान, सुनिता राइ, मुना बराकोटी, आइता तमाङ्ग, रुपा, सुनिता, सिता अधिकारी, सुशिला पोख्रेल, विशाल बारकोटी, मेघ, कुमारी सुबेदीका सार्थीहरुले नृत्य प्रस्तुत गरे ।
भुटानी माटोमा आफ्नो कला, साहित्य र सँस्कुतिलाइ स्थान नदिएपनि आज विश्वाको हरेक कुनाबाट भुटान र भुटानीलाई चिनाउने काममा कलाकारहरुले गरिरहेको छ । आज हामीले देशको एक अभिन्न अङ्गलाई सम्मान गर्न पाउँदा म लगायत मिनीसोटावासी भुटानी गर्भवन्दीत भएको संस्थाका उपाध्यक्ष्य तथा कार्यक्रका संयोजक श्री तिलक पकुवल आफ्नो महत्बयमा प्रकट गनुहुन्छ ।


Share

Leave A Response »