हिमाली स्वरहरु – आधारभुत पत्रकारिता तालीम सम्पन्न

आधारभुत पत्रकारिता तालीम सम्पन्न

admin January 14, 2014 0

अमेरिकामा रहेका नेपाली पत्रकारहरुको साझा सस्था नेपाल अमेरिका पत्रकार संघ ( नेजा) ले पहिलो पटक अमेरिकामा आधारभुत पत्रकारिता तालीम कार्यक्रमको आयोजना गरियो । न्युयोर्कको ज्याक्सनहाइटस्थित शेर्पा किदुगको हलमा जनवरी १२ तारिख आइतबार आयोजित उक्त तालीममा १९ जना प्रशिक्षार्थीहरुले भाग लिएका थिए । भाग लिनेहरुमा सस्थाको प्रतिनिधिहरु लगायत अमेरिकामा अध्ययनरत विद्यार्थीहरु थिए । उनीहरुलाई नेजाका पदाधिकारीहरु र स्थानीय पत्रकारहरुले पत्रकारिताको आधारभुत ज्ञानसंगै पत्रिका, टेलिभिजन, रेडियो, अनलाइन, उदघोषण र फोटोग्राफी सम्बन्धीत ज्ञानहरु दिएका थिए । तालीममा प्रशिक्षकको रुपमा आङछिरिङ शेर्पा, किशोर पन्थी, सुर्य थापा, प्रदिप थापा मगर, सहदेव पौडेल, सुरेश शाही, ङिमा पाखि्रन, अशोक पन्त र प्रसन राई थिए । विहान साडे १० बजेदेखिन शुरु भएको उक्त तालीम वेलुकी पाच बजे सकिएको थियो । तालीमपछि सहाभागी प्रशिक्षार्थीहरुलाई संयुक्त राष्ट्रसंघका लागी नेपालका स्थायी प्रतिनिधि दुर्गा प्रसाद भट्टराईले प्रमाण पत्र प्रदान गरेका थिए । प्रमाणपत्र वितरण कार्यक्रममा न्युयोर्कमा क्रियासिल विभिन्न नेपाली समुदायका प्रतिनिधिहरुको उपस्थिति रहेका थिए । नेपाली पत्रकारहरुको हितमा क्रियासिल नेजाले नेपाल र अमेरिकामा रहेका पत्रकारहरुको हकहितसगै सामुदायिक पत्रकारिता क्षेत्रको विकासका लागी गत वर्ष न्युयोर्कमा एक दिने फोटोग्राफी तालीम आयोजना गरिएकेा थियो ।

IMG_3753IMG_3751IMG_3748IMG_3747IMG_3746IMG_3744
IMG_3742IMG_3741IMG_3740IMG_3739IMG_3738IMG_3737
IMG_3734IMG_3732IMG_3729IMG_3728IMG_3726IMG_3725
IMG_3724IMG_3723IMG_3722IMG_3721IMG_3720IMG_3719

Sahadevision’s photostream on Flickr.

अमेरिकामा रहेका नेपाली पत्रकारहरुको साझा सस्था नेपाल अमेरिका पत्रकार संघ ( नेजा) ले पहिलो पटक अमेरिकामा आधारभुत पत्रकारिता तालीम कार्यक्रमको आयोजना गरियो । न्युयोर्कको ज्याक्सनहाइटस्थित शेर्पा किदुगको हलमा जनवरी १२ तारिख आइतबार आयोजित उक्त तालीममा १९ जना प्रशिक्षार्थीहरुले भाग लिएका थिए । भाग लिनेहरुमा सस्थाको प्रतिनिधिहरु लगायत अमेरिकामा अध्ययनरत विद्यार्थीहरु थिए । उनीहरुलाई नेजाका पदाधिकारीहरु र स्थानीय पत्रकारहरुले पत्रकारिताको आधारभुत ज्ञानसंगै पत्रिका, टेलिभिजन, रेडियो, अनलाइन, उदघोषण र फोटोग्राफी सम्बन्धीत ज्ञानहरु दिएका थिए । तालीममा प्रशिक्षकको रुपमा आङछिरिङ शेर्पा, किशोर पन्थी, सुर्य थापा, प्रदिप थापा मगर, सहदेव पौडेल, सुरेश शाही, ङिमा पाखि्रन, अशोक पन्त र प्रसन राई थिए । विहान साडे १० बजेदेखिन शुरु भएको उक्त तालीम वेलुकी पाच बजे सकिएको थियो । तालीमपछि सहाभागी प्रशिक्षार्थीहरुलाई संयुक्त राष्ट्रसंघका लागी नेपालका स्थायी प्रतिनिधि दुर्गा प्रसाद भट्टराईले प्रमाण पत्र प्रदान गरेका थिए । प्रमाणपत्र वितरण कार्यक्रममा न्युयोर्कमा क्रियासिल विभिन्न नेपाली समुदायका प्रतिनिधिहरुको उपस्थिति रहेका थिए । नेपाली पत्रकारहरुको हितमा क्रियासिल नेजाले नेपाल र अमेरिकामा रहेका पत्रकारहरुको हकहितसगै सामुदायिक पत्रकारिता क्षेत्रको विकासका लागी गत वर्ष न्युयोर्कमा एक दिने फोटोग्राफी तालीम आयोजना गरिएकेा थियो ।


Share

Leave A Response »